Menu

Nawigacja

Rok szkolny 2023/2024 Rok szkolny 2022/2023 Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2023/2024

 

 

Walentynki

Dnia 14 lutego obchodziliśmy przedszkolne walentynki, bo to święto nie tylko dla zakochanych.To także idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. W związku z tym, spotkaliśmy aby wspólnie spędzić czas, powiedzieć sobie miłe słowa, razem zintegrować się podczas zabaw, a na koniec obejrzeć bajkę "Zakochany kundel".

 

Dzień Górnika

Dnia 4 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się gość- górnik. Podczas uroczystości dzieci miały możliwość zapoznania się ze strojem górniczym oraz ciężką pracą wykonywaną przez górnika.  Górnicze Święto było okazją do kultywowania tradycji regionalnej, związanej z rodzimą śląską ziemnią. 

 

Wycieczka niezłe ziółka

16 listopada w czwartek grupa „Żabki” odwiedziły Mikołów, gdzie wstąpiły do "Niezłych Ziółek". Na początku wycieczki zostali zapoznani z kilkoma ciekawostkami dotyczącymi obiektu, zagłębili się w zwyczaje poszczególnych zwierząt i rozmawiali o ziołach. Po krótkim wprowadzeniu dzieci zaczęły doświadczać tego co nas otacza przy pomocy różnych zmysłów: dotyku (głaskaliśmy króliki, źrebaka, owce, a nawet kury), węchu (zachwycaliśmy się pięknym aromatem świeżych ziół - do gustu wyjątkowo przypadło nam to, które pachniało jak cola), wzroku (obserwowaliśmy z zachwytem zwierzęta i ogród, w którym przebywaliśmy), słuchu (okazało się, że najgłośniejsze wśród zwierząt są kaczki) oraz smaku (przerwa na pyszne rogaliki przebiegła zgodnie z planem).

 

 

Przedszkolny konkurs plastyczny – jesienne kapelusze

13 listopada zakończono konkurs przedszkolny na kapelusz Pani Jesień. Jak zwykle prace wypełniły cały przedszkolny korytarz i dzięki temu zrobiło się nam naprawdę jesiennie. Każdy młody artysta wykonał wyjątkową pracę i każdy otrzymał nagrodę.

 

 

 

Klub Zdrowego Przedszkolaka

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąiło do realizacji wojewódzkiego programu edukacyjnego KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. W ramach programu poruszone zostaną zagadnienia:

profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową

profilaktyki korzystania chorób zakaźnych

bezpiecznego korzystania ze słońca

profilaktyki chorób odkleszczowych

programu edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

ekologicznego programu "Skąd się biorą produkty ekologiczne

 

 

Dzień Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki przygotowywały się również do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

 

Dzień postaci z bajek

6 listopada przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień był wspaniałą okazją abyśmy wspólnie obejrzeli bajkę na dużym przedszkolnym ekranie przy kinowym popcornie.

 

Wyjście do Tyskiej Galerii Sportu

Dnia 28.09.2023 grupa Biedronki odwiedziły Tyską Galerie Sportu. Poznała zaprezentowaną przez przewodnika historię podstawowych dyscyplin sportowych oraz zwiedziła ekspozycję poświęconą głownie piłce nożnej oraz hokejowi. Dzieci miały możliwość obserwacji murawy z loży prezydenckiej oraz przymierzenia niektórych zabytkowych eksponatów tj. kask hokejowy czy rękawice. Po wysłuchaniu ciekawostek związanych z największymi sukcesami sportowców przedszkolaki otrzymały upominki

 

„Jeżyki” cyklicznie odwiedzają bibliotekę

W ramach cyklicznych odwiedzin dzieci z grupy "Jeżyki" biorą udział w zajęciach bibliotcznych i systematycznie wypożyczają książki, które czytają w przedszkolu. Celem tych wizyt jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci umiejętności korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

 

Stomatolog w  Przedszkolu

7 listopada jak co roku odwiedziły nas Panie z emka stomatologii. Opowiedziały nam w bardzo przystępnej i ciekawej formie w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść, ale w niewielkich ilościach, a potem należy oczywiście porządnie wyszorować zęby. Na zakończenie Panie zrobiły przegląd jamy ustnej każdego przedszkolaka. Wielkim naszym zaskoczeniem było, gdy dzieci, które w zeszłym roku nie otworzyły buźki – tego dnia szeroko i z uśmiechem na twarzy pokazały Paniom swoje śliczne ząbki. GRATULUJEMY każdemu odważnemu dziecku i mamy nadzieję, że od tej pory już nikt nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

 

 

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”

Od października 2023 r. w grupie „Słoneczka” rozpoczęliśmy realizację Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / “Bilingual Future”. Codziennie prowadzone są zabawy i zajęcia, podczas których dzieci otaczane są słownictwem i zwrotami w języku angielskim poprzez oglądane filmiki, piosenki, zabawy i ćwiczenia w kartach pracy. Ważnym elementem w nauce angielskiego jest aby rodzice wspomagali dziecko w nauce języka każdego dnia.

 

 

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali obdarowani upominkami wykonanymi prze koleżanki z grupy. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.  We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 

 

"Poruszające Bajki o Emocjach"

Dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w trwającym we wrześniu przez dwa tygodnie programie profilaktycznym "Poruszające Bajki o Emocjach".  Żabkową grupę codziennie (przez dwa tygodnie) odwiedzali przeszkoleni w pracy z dziećmi trenerzy i wprowadzali nas w świat emocji poprzez różne techniki. Odgrywaliśmy dramowe scenki, korzystaliśmy z zasobów wyobraźni i nietypowych instrumentów, aby lepiej zrozumieć siebie, swoje odczucia, ale także emocje innych. Te trudne tematy stały się bliższe dzieciom ze względu na formę prowadzonych zajęć i wspomogły ich rozwój społeczno-emocjonalny. Zwieńczeniem każdych zajęć było omówienie wybranej emocji oraz otrzymanie karty z zadaniami do wykonania w domu. Dzięki wspmnianej karcie, rodzic mógł dowiedzieć się czegoś więcej o tematyce odbytych zajęć i zaangażować się w rozmowę na temat przemyśleń i odczuć dziecka.

 

 

Światowy Dzień Jabłka

28 września przedszkolaki świętowały Dzień Jabłka. Każda grupa uczestniczyła w ciekawych i zabawnych zajęciach poruszających tematykę jabłka. Dzieci poszerzały wiedzę o owocach oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów.

 

 

Światowy Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków bowiem tego dnia obchodzą swoje święto. Nasze przedszkolaki w swoich grupach zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

 

 

Witamy nowy rok szkolny

1 września rozpoczęliśmy Rok szkolny 2023/2024!  Z radością witamy nasze „Słoneczka” i wszytskie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, aby wspólnie uczyć się, bawić, poznawać swoje możliwości i poszerzać zainteresowania. Jak wiemy, początki te nie zawsze są łatwe, ale wszyscy staramy się stworzyć naszym pociechom sprzyjające i bezpieczne warunki oraz przyjazną, ciepłą atmosferę, co pozwoli na szybką i łagodną adaptację.

Kontakt

  • Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Tychach
    ul. Czarnieckiego 5
  • 32-227-35-48

Partnerzy